Liczny skład taekwondzistów na OOM

 

Aż 11 zawodników i zawodniczek (juniorów młodszych 12-14 lat) trenujących taekwondo olimpijskie w Uczniowskim Klubie Sportowym G-8 Bielany zakwalifikowało się do tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Tak liczna reprezentacja UKS G-8 to wynik ciężkiej pracy dzieciaków oraz trenerów Tomasza Pielaka, Konrada Rajdy i Macieja Kaczorowskiego.

W taekwondo olimpijskim o możliwości startu w OOM decyduje miejsce zawodnika w aktualnym rankingu ogólnopolskim prowadzonym przez Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego a co warto podkreślić w tym roku udział w finałach OOM w taekwondo olimpijskim weźmie 180 zawodników zatem nasza ekipa będzie jedną z najliczniejszych w całej Polsce. W reprezentacji UKS G-8 są zarówno debiutujący w tym roku dwunastolatkowie jak i „starzy wyjadacze” trzynasto-czternastolatkowie mający na swoim koncie medale z poprzednich edycji OOM jak choćby Justyna Kowalkowska dwa złota w OOM 2017 czy zasilająca od tego roku szeregi G-8 Wiktoria Sadowska brąz w OOM 2017 (poprzednio trenująca u trenera Piotra Pazińskiego w Tebek-u).

O medale XXIV OOM będą walczyć w dwuboju technicznym w konkurencjach poomse i kyorugi. W pierwszej kolejności przeprowadza się konkurencję poomse oraz dwubój techniczny, a następnie rozgrywana jest konkurencja kyorugi. Zawodnik ma prawo wystąpić tylko w dwóch konkurencjach, przy czym kyorugi jest konkurencją obowiązkową. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy rywalizować będą w 10 kategoriach wagowych.

A oto oficjalny skład juniorów młodszych z UKS G-8 na najważniejszy dla nich w tym roku turniej:

1 Kowalkowska Justyna kat. wag. -59 kg
2 Papierowski Dominik kat. wag. -57 kg
3 Świderski Mateusz kat. wag. -53 kg
4 Domański Patryk kat. wag. -37 kg
5 Roszczyk Natalia kat. wag. +59 kg
6 Byczek Iga kat. wag. -47 kg
7 Sadowska Wiktoria kat. wag. -41 kg
8 Wojtala Amelia kat. wag. - 37 kg
9 Elhadi Zuzanna kat. wag. -33 kg
10 Kotlewska Natalia kat. wag. -29 kg
11 Soszyńska Natalia kat. wag. - 37 kg

Wspierać ich będą trenerzy Tomasz Pielak i Konrad Rajda.

Link do strony tegorocznego XXIV OOM:

https://oom2018.wielkopolskie.pl/2018/04/taekwondo-bedzie-sie-dzialo/

Box 1

Box 2

TYRpolska

logoTYR

Pomóż i Ty

pomoc