Rozkład zajęć sekcji szermierczej

rozkladszermierka 2

Uchwala Walnego Zebrania UKS "G-8 Bielany" z dn. 22.09.2012 dotycząca dopłat do zajęć sportowych w poszczególnych sekcjach. Dopłaty obowiązywać będą od dn. 1.10.2012. - zobacz

Logo Bielany

 

OFERTA  ZAJĘĆ OGÓLNOROZWOJOWYCH Z ELEMENTAMI SZERMIERKI DLA ZAWODNIKÓW UKS G – 8 BIELANY
Z KLAS 4 – 6  SP 263 NA  ROK SZKOLNY 2013/2014

Obowiązuje zapis e-mailowy na zajęcia- przesłany na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z podaniem imienia i nazwiska dziecka, klasy, szkoły oraz podaniem na jakie zajęcia i w jakie dni (godziny) będzie uczęszczać. Można też zgłosić dziecko na zajęcia w siedzibie klubu (na antresoli hali sportowej).
Warunki udziału: opłata składek członkowskich 50 zł miesięcznie , opłata składki NNW (rocznej) - jednorazowo – kwota w trakcie negocjacji z towarzystwami ubezpieczeniowymi (wysokość w ubiegłym roku- 26 zł).

 Zajęcia sportowe obejmują:

- doskonalenie koordynacji ruchowej,
- ćwiczenia gibkościowe
- doskonalenie szybkości podejmowania decyzji
- nauka i doskonalenie postrzegania przestrzeni
- podstawy pracy nóg i rąk w szermierce
- podstawy poruszania się na planszy szermierczej
- gry i zabawy sportowe

rozpoczęcie od dnia 01.10.2013
Trener koordynator: Mateusz Nowicki 603 117 678, Trenerzy współpracujący: Katarzyna Wójcik 600 622 789, Tomasz Chmielewski 503 858 675
Poniedziałek 17.00 – 18.00  (sala lub hala sportowa)
Czwartek 17.00 – 18.00  (sala lub hala sportowa)

 

Szermierka

Jej korzeni należy szukać głównie w XVI-wiecznej Hiszpanii, Niemczech, Włoszech i Francji. Obecnie w walkach używa się tępej broni białej, dawniej była to broń sieszermczna.
Jest dyscypliną olimpijską (turnieje indywidualne i drużynowe) od 1896 (mężczyźni) i 1924 (kobiety). Jest jedną z czterech dyscyplin sportowych, które są rozgrywane na wszystkich nowożytnych igrzyskach olimpijskich.
Zawody odbywają się na całym świecie w pięciu kategoriach wiekowych: dzieci (do 13 lat), młodzików (do 15 lat), juniorów młodszych (do 17 lat), juniorów (do 20 lat), młodzieżowców (do 23 lat) oraz seniorów (open). Uprawiana jest w konkurencjach: szabla, szpada i floret.

źródło: Wikipedia

 

Specyfika i zasady

Konkurencje - poza rodzajem broni - różnią się ważnym polem trafienia: w szpadzie jest to całe ciało, w szabli - górna połowa ciała (od pasa w górę), we florecie tylko tułów, oraz zasadami przydzielania punktów w sytuacji, gdy obaj zawodnicy trafią się równocześnie (tzw. trafienie obopólne, dubel).
We wszystkich konkurencjach trafienie jest sygnalizowane przez specjalne urządzenie elektryczne (aparat sędziowski). Trafienie w szpadzie zalicza się temu, kto je zadał pierwszy, lub obu zawodnikom, jeśli zadadzą je w tym samym czasie (różnica czasowa nie większa niż 0,2 sek). W szabli i florecie obowiązuje tzw. konwencja, czyli zasady umowne. Oznacza to np., że zawodnik wykonujący natarcie ma pierwszeństwo w zadaniu trafienia przed zawodnikiem wykonującym przeciwnatarcie, natarcie zawodnika traci pierwszeństwo na koszt odpowiedzi, po uprzednim jego sparowaniu zasłoną itd.

źródło: Wikipedia.

 

Box 1

Box 2

TYRpolska

logoTYR

Pomóż i Ty

pomoc